Hlavní stránka>ČSN EN IEC 55015 ed. 5 - Meze a metody měření charakteristik vysokofrekvenčního rušení způsobeného elektrickými svítidly a podobným zařízením
Sponsored link
Vydáno: 01.01.2020
ČSN EN IEC 55015 ed. 5
Meze a metody měření charakteristik vysokofrekvenčního rušení způsobeného elektrickými svítidly a podobným zařízením
Formát
Dostupnost
Cena a měna
Česky Tisk
Skladem
650 Kč
Koupit včetně změn
S účinností od 2022-08-30 se nahrazuje ČSN EN 55015 ed. 4 (33 4215) z března 2014, která do uvedeného data platí souběžně s touto normou.
Označení normy:
ČSN EN IEC 55015 ed. 5
Třídící znak:
334215
Počet stran:
72
Vydáno:
01.01.2020
Harmonizace:
Norma není harmonizována
Katalogové číslo:
509450
Popis
ČSN EN IEC 55015 ed. 5
(33 4215) Tato norma platí pro emise (šířené zářením nebo vedením) vysokofrekvenčního rušení: osvětlovacího zařízení (3.3.16); z osvětlovacího dílu víceúčelového zařízení, jehož jednou ze základních funkcí je osvětlování; ze zařízení se zdrojem ultrafialového (UV) nebo infračerveného (IR) záření; z reklamních návěstí; z dekorativního osvětlení; z nouzového osvětlení. Tato norma se nevztahuje na: součásti nebo moduly určené pro zabudování do osvětlovacího zařízení a které nejsou uživatelem vyměnitelné; osvětlovací zařízení pracující v ISM kmitočtových pásmech (podle definice v Rezoluci 63 (1979) ITU Radio Regulation); osvětlovací zařízení pro letadla a letiště (vzletové/přistávací dráhy, servisní zařízení, stojánky); video nápisy; instalace; zařízení, pro která jsou požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu v rozsahu vysokofrekvenčních kmitočtů výslovně formulovány v jiných normách CISPR, i když obsahují zabudovanou osvětlovací funkci. Norma se vztahuje na kmitočtový rozsah od 9 kHz do 400 GHz. Na kmitočtech, kde nejsou stanovené meze touto normou, není třeba měření provádět. Víceúčelové zařízení, které je současně předmětem různých článků této normy a/nebo jiných norem, musí splňovat ustanovení každé kapitoly/normy pro příslušné funkce v provozu. U zařízení nespadajících do rozsahu platnosti této normy, která obsahují osvětlení jako sekundární funkci, není třeba samostatně posuzovat samostatně osvětlovací funkci podle tohoto dokumentu za předpokladu, že osvětlovací funkce byla v provozu při posuzování podle odpovídající normy. Měření rušení šířeného zářením v této normě nejsou určena pro aplikaci na záměrné vysílání z rádiových vysílačů podle definice ITU, ani na náhodné emise spojené s těmito úmyslnými vysílači. V další části tohoto dokumentu platí, že kdekoliv se použije pojem "světelné zařízení" nebo "EUT", má se na mysli elektrické osvětlení a podobné zařízení spadající do rozsahu platnosti tohoto dokumentu, jak je stanoveno v této kapitole.