Menu
0
Total price
0 €
PRICES include / exclude VAT
Homepage>ČSN ETS 300 680-2 ed. 1 - Rádiová zařízení a systémy (RES) - Norma pro elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) rádiových a přidružených zařízení provozovaných v občanském pásmu (CB) (hovorových a/nebo nehovorových) - Část 2: S oběma postranními pásmy (DSB) a/nebo s jedním postranním pásmem (SSB)
Sponsored link
Vydáno: 01.08.1998
ČSN ETS 300 680-2 ed. 1 - Rádiová zařízení a systémy (RES) - Norma pro elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) rádiových a přidružených zařízení provozovaných v občanském pásmu (CB) (hovorových a/nebo nehovorových) - Část 2: S oběma postranními pásmy (DSB) a/nebo s jedním postranním pásmem (SSB)

ČSN ETS 300 680-2 ed. 1

Rádiová zařízení a systémy (RES) - Norma pro elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) rádiových a přidružených zařízení provozovaných v občanském pásmu (CB) (hovorových a/nebo nehovorových) - Část 2: S oběma postranními pásmy (DSB) a/nebo s jedním postranním pásmem (SSB)

Format
Availability
Price and currency
Česky Hardcopy
In stock
12.45 €
Označení normy:ČSN ETS 300 680-2 ed. 1
Třídící znak:875070
Počet stran:28
Vydáno:01.08.1998
Harmonizace:Norma není harmonizována
Katalogové číslo:53021
DESCRIPTION

ČSN ETS 300 680-2 ed. 1

Tato evropská telekomunikační norma (ETS) se vztahuje na posuzování rádiových a přidružených zařízení provozovaných v občanském pásmu (CB), modulovaných v obou postranních pásmech (DSB) a/nebo v jednom postranním pásmu (SSB) s ohledem na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC). Tato ETS specifikuje vhodné zkoušky EMC, metody měření, meze a minimální kritéria funkční způsobilosti rádiových zařízení (CB), modulovaných v DSB a/nebo v SSB (hovorových a/nebo nehovorových), provozovaných v kmitočtovém rozsahu (26 28) MHz a příslušných přidružených zařízení. Klasifikace prostředí použitá v této ETS se vztahuje na klasifikaci prostředí použitou v kmenových normách EN 50081-1 [4] a EN 50082-1 [5] s výjimkou třídy prostředí pro vozidla, na něž se vztahuje norma ISO 7637 [14]. Požadavky na EMC byly zvoleny tak, aby byla zajištěna odpovídající úroveň kompatibility pro přístroje v prostředí obydlí, obchodů, lehkého průmyslu a vozidel. Úrovně však nepokrývají výjimečné případy, které se mohou vyskytnout v libovolném místě, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. Tato ETS nemůže pokrývat ty případy, při nichž je trvale v blízkém okolí přítomen potenciální zdroj interference, který produkuje jednotlivě opakované přechodové jevy nebo spojité jevy, například radar nebo vysílač. V takovém případě může být nezbytné použít speciální ochranu a aplikovat ji buď na zdroj rušení nebo na rušenou část nebo na obojí. Dodržení požadavků této ETS pro rádiová zařízení neznamená dodržení jakýchkoliv požadavků, vztahujících se na používání zařízení (například povolovacích požadavků). Dodržení této ETS neznamená dodržení jakýchkoliv bezpečnostních požadavků. Záleží však na zodpovědnosti posuzovatele zařízení, aby jakékoliv zjištění týkající se nebezpečnosti nebo nespolehlivosti zařízení, které je výsledkem aplikace zkoušek podle této ETS, bylo zaznamenáno v protokolu o zkoušce.